Δευτέρα 31 Δεκεμβρίου 2018

ΝΒΑ: Νέο triple double ο Giannis

Τα κατορθώματα του Γιάννη Αντετοκούνμπο στην άλλη άκρη του Ατλαντικού δεν έχουν τελειωμό.
Με το τρίτο του triple double από την έναρξη της περιόδου ο Έλληνας φόργουορντ οδήγησε το Μιλγουόκι σε νέα νίκη, αυτή την φορά επί των Νετς με 129-115.

Το ρεκόρ των Μπακς έφτασε στο 25-10 κι αν μη τι άλλο με αυτό κλείνουν ιδανικά το 2018. Ο ηγέτης της ομάδας ήταν και πάλι ασταμάτητος, τελειώνοντας τον αγώνα με 31 πόντους (3/5 βολές, 11/14 δίποντα, 2/3 τρίποντα), 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες σε 34 λεπτά συμμετοχής.
Στην τελευταία περίοδο, μάλιστα, πέτυχε 14 πόντους στερώντας από τους φιλοξενούμενους κάθε προσπάθεια που κατέβαλλαν για να επιστρέψουν στο ματς.
Άξιοι συμπαραστάτες του 24χρονου σούπερ σταρ των «ελαφιών» ήταν οι Κρις Μίντλετον με 29, Μπρουκ Λόπεζ με 24 και Μάλκολμ Μπρόγκντον με 18 πόντους.