Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021

Ο Βινίσιους «εκτέλεσε» την Έλτσε

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε νικηφόρα και από το «Μαρτίνεθ Βαλέρο» επικρατώντας με 2-1 της Έλτσε, για τη 12η αγωνιστική της La Liga.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, με τον πρώην επιθετικό του ΠΑΟΚ, Λούκας Πέρεθ, να αναγκάζει σε δυο σωτήριες επεμβάσεις τον Κουρτουά.

Παρά την απουσία του Μπενζεμά και τον τραυματισμό του Ροντρίγκο, η «βασίλισσα» βρήκε πρώτη το γκολ με τον Βινίσιους να νικά τον Κασίγια στο 22ο λεπτό.

Διαφορετική η εικόνα στο δεύτερο μέρος και ειδικά μετά την αποβολή του Γκούτι στο 63΄. Ο Βινίσιους δέκα λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μόντριτς για το 0-2 από εξαιρετικά δύσκολη θέση.

Οι γηπεδούχοι πάντως δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να μειώσουν, μετά από λάθος πάσα του Καζεμίρο, στο τελικό 1-2 με τον Πέρε Μίλα στις καθυστερήσεις.